Czy kredyty zaciągane przez SMS mogą być tanie?

Czy kredyty zaciągane przez SMS mogą być tanie?
04 lutego
20:16 2017

Pożyczki zaciągane przez SMS to nowatorskie rozwiązanie dostępne dla każdego. Jak przedstawiają się ceny takich produktów i czy można liczyć na to, że będą one tanie?

Pożyczki przez SMS, oferowane przez firmy pożyczkowe, to novum na polskim rynku. Są to produkty proste w działaniu. Aby skorzystać z jednej z takich chwilówek, należy najpierw znaleźć odpowiednią firmę pożyczkową. Najlepiej zrobić to przez Internet. Wystarczy w tym celu skorzystać z porównywarki finansowej, np. Comperia.pl.

Oczywiście na etapie przeglądania i porównywania ofert trzeba wykazać się ostrożnością. Decydując się na konkretną ofertę, warto sprawdzić dokładnie jej regulamin i warunki zawieranej umowy. Często brak skrupulatności na tym etapie prowadzi do niemiłego zaskoczenia w przyszłości.

Jeśli już uda nam się znaleźć propozycję, która nas satysfakcjonuje, to możemy przejść do zarejestrowania się na stronie firmy pożyczkowej. Rejestracja daje nam możliwość złożenia wniosku o pożyczkę. Do tego celu służy zaś zwykła wiadomość tekstowa. Wystarczy znać treść i numer wiadomości SMS, którą należy wysłać, aby w ciągu nawet kilkunastu minut móc otrzymać pieniądze na własne konto.

Trzeba przyznać, że to właśnie wygoda wnioskowania i szybkość odpowiedzi pożyczkodawcy na wniosek są największymi atutami tego typu pożyczek. Pożyczka przez SMS to w końcu tylko jedna wiadomość tekstowa i krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową. Jednocześnie nie wolno zapomnieć o innej kwestii, jaką jest fakt, iż pożyczki tego typu nie stawiają dużych wymagań formalnych pożyczkobiorcom. Mamy tu na myśli kwestie zdolności i historii kredytowej.

Wszystkie wymienione wyżej argumenty wskazują jednoznacznie, że pożyczki przez SMS to ciekawy pomysł, który szybko rozwiąże nasz problem z brakiem gotówki. Pozostaje jednak jeszcze jedna kluczowa kwestia. Otóż, czy taka pożyczka może być tania? Tutaj należy zwrócić od razu uwagę na dwie kwestie: indywidualna perspektywa oraz perspektywa rynkowa. Jeśli przyjąć tylko indywidualną perspektywę, to rzeczywiście pożyczka może być korzystna. Wszystko wszak zależy od tego, gdzie dla konkretnego pożyczkobiorcy zaczyna się „drogo”. Jeśli jednak przyjąć perspektywę rynkową, to takie pożyczki przez SMS są znacznie droższe niż bankowe kredyty gotówkowe.