Dokąd po kredyt na 10-letni samochód?

Dokąd po kredyt na 10-letni samochód?
22 kwietnia
17:46 2016

W Polsce najczęściej są kredytowane samochody nowe, ze sfinansowaniem takiego pojazdu nie ma problemu. Możemy zdecydować się na ofertę kredytową bezpośrednio w salonie samochodowym lub samodzielnie załatwić formalności w banku. Gorzej sytuacja wygląd przy autach używanych z kilkuletnim stażem. Które banki udzielą kredytu na pojazd 10-etni?

Oferty kredytów samochodowych udzielanych na nowe pojazdy mają na ogół podobne parametry, czyli na tym samym poziomie kształtuje się wysokość prowizji, oprocentowania czy też koszt ubezpieczenia. W przypadku pojazdów używanych banki kierują się natomiast trochę innymi kategoriami. Przy tego typu autach dla instytucji finansowej ważny jest wiek samochodu, okres kredytowania oraz wnoszony przez klienta wkład własny. Na ogół przy pojazdach starszych i dłuższym okresie kredytowania bank oferuje wyższe oprocentowanie. Oto przykłady dwóch ofert.

mBank: Kredyt samochodowy – oferta z ubezpieczeniem

mBank posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy, którego udziela na samochody używane w wieku nawet 10 lat. Kredyt ten w minimalnej kwocie jest udzielany w wysokości 5 tys. zł, natomiast maksymalna jego wartość może wynieść nawet 450 tys. zł. Spłata pożyczki może rozpocząć się po 6-miesięcznej karencji w spłacie kapitału. Kredytobiorca może zlecić automatyczną spłatę rat z bezpłatnego rachunku eKonto. Prowizja wynosi 6% wartości kredytu i jest doliczana do kwoty udzielonego zobowiązania.

W tej ofercie mBanku zabezpieczeniem kredytu jest przewłaszczenie 49% wartości samochodu na rzecz banku oraz cesja z ubezpieczenia AC. Dodatkowo przy tym kredycie samochodowym obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenia, które także podlega kredytowaniu. Maksymalny okres kredytowania w tej ofercie mBanku wynosi 96 miesięcy, a RRSO to 6,13% w skali roku.

Bank BGŻ BNP Paribas: Kredyt samochodowy – oferta promocyjna

Bank BGŻ BNP Parias posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy obejmujący auta 10-letnie. Kredyt ten można otrzymać w minimalnej kwocie 2 tys. zł, natomiast maksymalne jego wysokość sięga kwoty 500 tys. zł. Prowizja przy tym zobowiązaniu wynosi 4% wartości kredytu. Przy finansowaniu aut starszych niż 10 lat wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie

Zabezpieczenie kredytu samochodowego w tej ofercie Banku BGŻ BNP Parias stanowi przewłaszczenie pojazdu oraz ubezpieczenie na życie. Maksymalny okres kredytowania wynosi 96 miesięcy. Oprocentowanie RRSO zaczyna się od 7,9%, jednak stanowi wartość zmienną.