Formalności są zawsze

31 lipca
14:22 2012

Czy jeszcze istnieje kredyt bez formalności? Z pewnością istnieje, a też z pewnością nie w bankach chociaż takich ofert nie brakuje. Może natomiast istnieć i istnieje kredyt o dużo mniejszej zawartości formalności, czyli kredyt bez formalności przez Internet.

Wówczas jak wiadomo procedury udzielenia takiego kredytu są znacznie prostsze, ponieważ prawie wszystko załatwiamy nie wychodząc nawet z domu. Jeżeli mamy komputer i dostęp do Internetu, to nie ma sensy wystawać w długich kolejkach w oddziałach banków tylko załawić formalności przez Internet. A jednak formalności, bowiem jak już na wstępie zaznaczyliśmy, mimo iż w tym przypadku formalności jest o wiele mniej ale jednak są. Dlatego w bankach kredyt bez formalności już nie istnieje. Zresztą i nie istniał nawet w najlepszym okresie, a więc przed kryzysem.

Zawsze są jakieś formalności związane z ubieganiem się o kredyt. Tylko w jednych bankach procedury są uproszczone a w innych nie. Nawet w firmach pożyczkowych, które są bardzo liberalne również trzeba dopełnić określonych formalności, chociażby podpisać umową. Nie wierzmy też w bajki, że parabanki nas nie sprawdzają, nikt przecież w tym biznesie nie zajmuje się rozdawnictwem pieniędzy a tylko jej pożyczaniem. Jedni na bardziej rygorystycznych warunkach czyli banki, inni na o wiele mniej rygorystycznych warunkach czyli firmy pożyczkowe. Tak więc kredyt bez formalności to tylko wymysł reklamowy banków czy też firm pożyczkowych. Najmniej formalności jest w lombardach, tam klient przynosi rzecz do zastawienia, właściciel lombardu ją na miejscu wycenia i klient bierze kasę – oczywiście jeżeli przystaje an warunki lombardu.

Najtrudniej jak wiadomo kredyt dostać w bankach, ale tam mimo wszystko kredyty są najtańsze no i możemy liczyć, że banki nas aż tak nie złupią jak firmy pożyczkowe czy lombardy. Możemy też pożyczyć pieniądze za pośrednictwem Internetu i są to tak zwane pożyczki społecznościowe i w tym przypadku procedury są bardzo proste, czyli jest mało formalności. Ale nie jest to również kredyt bez formalności, bowiem pewne trzeba spełnić.