Gdzie po kredyt na święta?

Gdzie po kredyt na święta?
31 lipca
14:21 2012

Kiedy idą święta to wtedy najczęściej rozglądamy się za kredytem gotówkowym i ważne jest dla nas by był to jak najtańszy kredyt gotówkowy. Święta to dla wielu z nas czas kiedy wszystko powinno być najlepiej poukładane, kiedy są zakupione prezenty i kiedy stół jest zastawiony.

Niestety nie zawsze dysponujemy na to wszystko określona gotówką, więc najczęściej sięgamy po kredyt. Niestety często nie jest to najtańszy kredyt gotówkowy bowiem banki potrafią zagrać na ukrytych kosztach. Zresztą to w czasie świąt banki ożywiają swoja akcję kredytową ponieważ wiedzą, że klienci w tym okresie najczęściej sięgają po kredyty.

Niestety to przed światami najbardziej i najczęściej się zadłużamy i to niestety najczęściej na niekorzystnych warunkach. Ale cóż taka jest natura nasza i nic tego już nie zmieni. Ale jak wiadomo nie tylko w okresie świąt banki udzielają kredytów gotówkowych, chociaż jak wiadomo już tak chętnie kredytów nie udzielają. Kredyty gotówkowe należą do najczęściej nie spłacanych kredytów, dlatego banki nie są tak chętne w ich udzielaniu. Musimy także pamiętać, że tak naprawdę najtańszy kredyt gotówkowy nie istnie, a może tylko być na korzystnych lub na mniej korzystnych warunkach.

Oczywiście możemy jeszcze postawić na kredyty w firmach pożyczkowych oraz lombardach, ale w tych firmach nawet nie liczmy, że znajdziemy taki najtańszy kredyt gotówkowy, a wprost przeciwnie w firmach tych możemy dostać drogi lub bardzo drogi kredyt. Tak nie pożycza się gotówki na taki procent jak w bankach. Na przykład w firmach pożyczkowych możemy za kredyt zapłacić nawet trzykrotnie więcej niż w banku, natomiast w lombardzie można tylko dostać najdroższy kredyt gotówkowy.

Jeżeli decydujemy się na takie kredyty to powinniśmy być przygotowani na takie koszty. Dlatego czasami lepiej odczekać i może bank w końcu udzieli nam kredytu. Pamiętajmy, że kredyty bankowe są o wiele bezpieczniejsze niż w firmach pożyczkowych.