Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 50 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 50 tys. zł?
02 marca
16:44 2015

Sprawdzamy, ile będzie kosztował kredyt gotówkowy na 50 tysięcy w wariancie z 84-miesięcznym i 120-miesięcznym okresem spłaty.

Siłą rzeczy, zanim zdecydujemy się ostatecznie na wybór konkretnej oferty kredytowej, warto zastanowić się i przeanalizować dokładnie, ile kredyt będzie nas kosztował. Weźmy dla przykładu kredyt gotówkowy w wysokości 50 tysięcy złotych, w wariantach z 7–letnim i 10–letnim okresem spłaty.

50 tys. zł na 7 lat

Przy kredycie na 50 tysięcy i 84-miesięcznym okresie kredytowania warto zwrócić uwagę na kredyt oferowany przez ING Bank Śląski. Pożyczka Premium, jaką oferuje ten bank, jest bardzo atrakcyjna ofertą, choćby z tej racji, że instytucja finansowa akceptuje różne źródła dochodu i różne formy zatrudnienia.

Bank oferuje klientom wybór konkretnego, dowolnego dnia spłaty miesięcznej raty. Warte podkreślenia jest to, że bank nie wymaga od kredytobiorcy zdecydowania się na dodatkowe ubezpieczenie kredytu. Jednakże jeżeli się na nie zdecydujemy, zapłacimy tylko o 0,27 procent więcej kwoty udzielonej pożyczki netto.

Składka ubezpieczeniowa będzie doliczona do każdej miesięcznej raty. Warto podkreślić, że od udzielenia pożyczki bank nie pobiera żadnej prowizji, a oprocentowanie w skali roku wynosi 8,8 procent. RRSO wyniesie 9,18 procent, a nasza miesięczna rata sięgnie 799 zł. Po 84 miesiącach oddamy bankowi 67149 złotych.

Trochę inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku kredytu zaciągniętego na 10 lat.

50 tys. zł na 10 lat

Zaciągając kredyt na 10 lat,  na uwagę na pierwszym miejscu zasługuje oferta Banku Pocztowego i jego Kredyt Gotówkowy Raz Dwa. Kredyt ten ma dwie znaczące zalety. Po pierwsze nie zapłacimy bankowi żadnej prowizji od udzielonej pożyczki oraz nie zostaniemy zmuszeni do opłacania dodatkowego ubezpieczenia.

Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie kredytu, zapłacimy tylko 0,25 procent za polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Oprocentowanie tego kredytu wynosi 9,99 procent w skali roku, a RRSO – 10,5%. Rata kredytu zaciągniętego w banku Pocztowym wyniesie 660 złotych miesięcznie. Czyli po 120 miesiącach oddamy bankowi 82906 zł.

Podsumowując koszty ogólne, jakie zapłacimy przy spłacie kredytu na kwotę 50 tysięcy złotych, składa się wiele czynników. Niewątpliwie warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne oferty na rynku, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.