Konto wyjątkowe

21 grudnia
13:03 2011

Zawsze staramy się sięgać po jak najlepsze produkty. Nic w tym dziwnego, że najlepsze towary są najczęściej zauważane i cieszą się największym zainteresowaniem. Kto z nas nie chciałby mieć najlepszego garnituru, najlepszego samochodu czy też okazałej willi z basenem.

Odrobina luksusu z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Nic więc dziwnego, że staramy się również sięgać po jak najlepszej jakości produkty bankowe. Ot chociażby o najlepsze konto bankowe. Tylko jakie? Jest ich wiele, konta osobiste, oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe, konta online, wszystko zależy jaki cel nam przyświeca. Czy potrzebujemy konta tylko do bieżących rozliczeń, czy zamierzamy składać na nim swoje oszczędności, a może przechowywać pieniądze firmy. Od tego zależy oprocentowanie takiego konta oraz opłaty za jego prowadzenie.
Ostatnio niemal we wszystkich rankingach prowadzi najlepsze konto bankowe – zdaniem ekspertów – banku ochrony środowiska. Konto to nazywa się kontem wyjątkowym i jest ostatnio jednym z najbardziej reklamowanych produktów bankowych. Możemy również założyć konto przez internet.

Szczególnie interesująca wydaje się propozycja ING Banku Śląskiego i jego konto firmowe z Lwem, zakładane konto przez internet. Konto z Lwem, jak można doczytać się w ofercie, jest kontem przeznaczonym dla małych firm. System prowadzenia rozliczeń odbywa się w podobny sposób jak w bankach typowo internetowych. Do szczegółów odsyłamy wszystkich zainteresowanych na strony internetowe ING, bądź do placówek bankowych. Funkcjonowanie kont firmowych w bankach elektronicznych podobne jest jak w przypadku kont osobistych. Może tylko z tą różnicą, że przy kontach osobistych, na przykład mbank nie żąda stałych wpłat, obowiązku utrzymywania minimalnej kwoty, bez opłat za założenie i prowadzenie rachunku. Ale nie wszystkie banki internetowe proponują podobne i na takich warunkach usługi.

Na pewno tak jest w mbanku. Oprocentowanie na e-koncie w mbanku odbywa się w oparciu o wysokość oprocentowania na rynku międzybankowym. Tym samym klient może liczyć, że jego pieniądze gromadzone na e-koncie będą oprocentowane korzystniej niż na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych w innych bankach. W mbanku otrzymać także można bezpłatną kartę Visa Electron, można również otrzymać jedną z wirtualnych kart Visa e-Kart do bezpiecznych zakupów w Internecie.