Kredyt zaufania

29 grudnia
10:51 2011

Świat kredytów zmienia się cały czas. Są chwile lepsze i gorsze, jednak teraz przyszedł czas na te gorsze. Jeszcze do niedawna o najkorzystniejsze kredyty, kredyty na dowód, kredyt przez internet bez bik, zaświadczeń, poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń było bardzo łatwo.

Zresztą takich krótkoterminowych kredytów było co niemiara i to nie tylko w bankach, ale i przeróżnego rodzaju firmach kredytowy. Kiedyś to była normalka – dziś już mało prawdopodobne, aby ktoś udzielił kredytu tylko na dowód. I niech nie zmylą nas marketingowe hasła. Są takie same jak 2-3 lata temu, nic się nie zmieniły. Nadal epatowani jesteśmy tymi samymi reklamami kredytów bez bik, zaświadczeń, poręczeń. Nadal decyzja następuje w 15 minut i już możemy kasować z banku gotówkę, problem tylko w tym, że jest to tylko na papierze. Teraz takich kredytów już nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

Teraz najlepszy kredyt to kredyt zaufania, który – w wyniku takiej a nie innej polityki kredytowej – klient traci do banków. Nigdy nie było za wiele ofert, najkorzystniejszy kredyt przez internet? wszystkie były takie same, ale teraz są już tylko złe. Podczas kryzysu niektóre banki całkowicie wstrzymały udzielanie jakichkolwiek kredytów. Sytuacja zrozumiała dla klientów, kiedy panował kryzys. Czas jednak mijał, sytuacja stabilizowała się, a banki zamiast złagodzić swoją politykę kredytową zapowiadają zaostrzenie kryteriów dla kredytów konsumpcyjnych. A przecież o takie kredyty zwykłym konsumentom najczęściej chodzi.

Banki jednak uznały, że wysoki procent niespłacanych kredytów tworzą właśnie zwykłe kredyty konsumpcyjne, dlatego postanowiły jeszcze bardziej zaostrzyć kryteria ich przyznawania. Teraz już trzeba będzie walczyć o najlepszy kredyt, albo mieć zaplecze finansowe, które bank weźmie pod uwagę przy jego udzielaniu.