Mniej szybkie ale bezpieczne

31 lipca
14:21 2012

Szybkie samochody, szybkie wiadomości, szybkie decyzje i szybki kredyt. Szybkie samochody jak wiemy są produkowane i wiele jeździ po naszych drogach siejąc spustoszenie, ponieważ po naszych drogach nie da się jeszcze jeździć z takimi prędkościami jakie są wtłoczone w te silniki.

Szybkie wiadomości są również możliwe, ponieważ od kiedy na naszym rynku działają komputery oraz Internet możemy w kilka sekund połączyć się z przyjacielem na drugiej półkuli. A tak nawiasem mówiąc interent to póki co wynalazek wszech czasów i już nie wyobrażamy sobie życia bez sieci. Szybkie decyzje również są podejmowane, ale to wszystko zależy od nas. Ale też jest takie porzekadło, że co nagle to po diable. Więc nie zawsze szybkie decyzje są dla nas dobre. No i szybkie kredyty.

Czy istnieją w naszych bankach szybkie kredyty?

Z ofert reklamowych wygląda, że tak, ale pamiętajmy, że są to zazwyczaj oferty na reklamowe potrzeby banków. Tak więc reklamowany szybki kredyt praktycznie nie istnieje, bowiem banki muszą mieć teraz czas na sprawdzenie starających się o kredyty. Przecież muszą klienta sprawdzić w biurze informacji kredytowej, sprawdzić jego zdolności kredytowe, sytuacje rodzinną itd. tego nie można zrobić od ad hock. Nie ma bowiem tak, że bank zrezygnuje nagle ze sprawdzenia starającego się o kredyt, ponieważ zbyt wiele istnieje tak zwanych złych kredytów. To znaczy kredytów spłacanych ze znacznym opóźnieniem lub nie spłacanych wcale i to jest najpoważniejsza przeszkoda w uzyskaniu kredytów. Natomiast w miarę szybki kredyt można dostać poprzez elektroniczne systemy bankowe, czyli po prostu przez Internet. W takim przypadku wysyłamy przez Internet wniosek o kredyt i decyzja w tym przypadku rzeczywiście jest dość szybka.

Poza tym jeżeli chcemy się starać o szybki kredyt to taką szybką gotówkę dostaniemy w parabankach. Jeżeli na przykład złożymy takie zapotrzebowanie w providencie to jeszcze w tym samym dniu dotrze do nas pracownik tej firmy wraz z pieniędzmi. Tak przynajmniej jest napisane w ofercie providenta. Tylko czy czasami nie jest to oferta reklamowa? Najlepiej sprawdzić to osobiście, ale generalnie namawiamy jednak na kredyty bankowe, które może nie są aż tak szybkie, ale przynajmniej bezpieczne.