Szukasz kredytu na 20 tys. zł? Gdzie się po niego udać ?

Szukasz kredytu na 20 tys. zł? Gdzie się po niego udać ?
03 września
13:16 2014

Kredyty gotówkowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem bez względu na to, czy na rynku jest koniunktura czy nie. Gdzie udać się po kredyt, aby nie przepłacić?

Kredyty gotówkowe od zawsze cieszyły się popularnością. Wiele osób posiłkuje się pożyczkami tego typu, gdy planuje jakiś większy zakup lub zagraniczny urlop. Żeby móc starać się o dodatkowe środki w banku, trzeba wykazać przede wszystkim określoną zdolność kredytową oraz pozytywną historię dotychczasowych zobowiązań sprawdzaną w Biurze Informacji Kredytowej. Wytypowanie najatrakcyjniejszej oferty jest sprawą dość trudną. Niełatwo dopasować produkt do sytuacji oraz potrzeb starającego się o wsparcie finansowe. Warto wówczas skorzystać z przydatnych urządzeń, takich jak np. kalkulator kredytu gotówkowego, który pomoże obliczyć wysokość raty potencjalnego zobowiązania. Jak to zrobić? Wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki kwotę pożyczki, okres spłaty, wysokość oprocentowania rzeczywistego oraz rodzaj rat. Oczywiście otrzymany wynik nie będzie wiążący, ale na pewno oszacowanie przybliżonej wartości pomoże rozeznać się w zakresie dostępnych ofert.

Gdzie udać się po atrakcyjny kredyt na 20 tys. zł? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Wszystko zależy od sytuacji konkretnego wnioskodawcy. Poza tym, jak słusznie zauważa Comperia.pl, banki często stosują przeróżne promocje skierowane do konkretnych grup zawodowych, osób otwierających rachunki bankowe czy stałych klientów. Na przykład w lipcu szczególnie korzystne oferty można znaleźć w instytucjach takich jak: Plus Bank, Meritum Bank, Pekao S.A., ING Bank Śląski czy też Raiffeisen Bank. Należy jednak pamiętać, że rankingi stale się zmieniają. Jeżeli w jednym miesiącu wymienione instytucje zapewniają atrakcyjne warunki oraz stosunkowo niską cenę kredytów gotówkowych, to nie oznacza to, że w kolejnym ta sytuacja się nie zmieni. Jeszcze do niedawna najtańszy kredyt na 20 tys. zł na dwa lata można było dostać w BNP Paribas, teraz jest to już nieaktualna informacja, co potwierdza teorię o rankingach.

Każdy ze starających się o kredyt dąży do tego, aby znaleźć jak najtańszy produkt. Rankingi oczywiście są przydatne, ale każdy przypadek jest inny, dlatego starający się o kredyty, gdy nie są w stanie sami podjąć decyzji, powinni poprosić o pomoc doradców kredytowych.