Tańsze oferty kredytów

Tańsze oferty kredytów
11 lutego
09:50 2012

Niestety nie zaliczamy się do najbogatszych krajów europy, nic więc dziwnego, że częściej niż inni sięgamy po kredyty. Możemy to zrobić w tradycyjnym banku i na tradycyjnych warunkach, może to także być kredyt przez internet również w tradycyjnym banku lub w internetowym.

Trzeba jednak wiedzieć, że kredyt przez internet w banku internetowym jest lepszym i tańszym sposobem na pożyczenie w banku pieniędzy. Najczęściej sięgamy zwykłe kredyty konsumpcyjne, kredyty samochodowe oraz kredyty mieszkaniowe. Konsumpcyjne, ponieważ często nasze wydatki nie pokrywają naszych potrzeb i możliwości finansowych, więc aby je zaspokoić potrzebna jest nam szybka gotówka. Z kolei kredyty mieszkaniowe, ponieważ najczęściej nie stać na na zakup mieszkania czy domu za własną gotówkę. Często więc jedynym rozwiązaniem jest kredyt na zakup domu.

Własne cztery ściany zawsze były dla polskich rodzin priorytetem, więc rodziny, które stać było i jest na kredyt na zakup domu biorą go i kupują mieszkania. Ale o ile zwykłe kredyty konsumpcyjne są w zasięgu wielu kredytobiorców – a przynajmniej były – o tyle nie każdego jest stać na hipoteczny kredyt na zakup domu, czy mieszkania. Są to bowiem bardzo drogie kredyty, a poza tym trzeba mieć pod zastaw nieruchomość i to taką którą bank zaakceptuje. No i pamiętajmy, że również w przypadku tych kredytów tańszy będzie kredyt przez internet. Poza tym banki znacznie zaostrzyły wymogi, dlatego otrzymanie takiego kredytu nie jest już takie oczywiste jak to było jeszcze kilka lat temu.

Dla tych, którzy nie spełniają wygórowanych warunków bankowych państwo przygotowało pewne udogodnienia kredytowe. Jest to na przykład kredyt na zakup domu z tak zwanymi dopłatami. Takie kredyty preferencyjne funkcjonują jak wiadomo w ramach rządowego programu „rodzina na swoim”. Program ten polega na pomocy w spłacie kredytu przez najbliższych 8 lat i jest to dopłata 50% do odsetek rat. Ale jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt, który później trzeba spłacić. Ponoć spłata kredytu również odbędzie się na preferencyjnych warunkach, ale póki co nikt nie wiek jak mają te preferencje wyglądać. No i teraz nikt o tym nie myśli. Program „rodzina na swoim” skierowany jest przede wszystkim do rodzin, których nie stać na hipoteczny kredyt na zakup domu oraz do osób samotnie wychowujących dzieci, a także po zmianach ustawowych również dla singli.

Oczywiście trzeba spełnić określone warunki, bowiem nie wszyscy kwalifikują się na taki kredyt. Program ten jest raczej jednostkowym dowodem na to, że państwo stara się pomóc rodzinom znajdującym się w trudnych warunkach finansowych i mieszkaniowych. Niestety działać będzie tylko do końca 2012 roku.