Zaoszczędzimy czas i pieniadze

Zaoszczędzimy czas i pieniadze
25 grudnia
08:10 2011

Opłaty za prąd i gaz, przelewy, raty kredytów, zlecenia, to niemal codzienne zajęcie nie tylko aktywnych zawodowo Polaków. Ciągle coś kupujemy, za coś płacimy, bierzemy kredyty w bankach, od banków zaczynamy i najczęściej na bankach kończymy.

Zaczynamy zakładając konta bankowe, za pośrednictwem banków oszczędzamy swoje pieniądze i w bankach bierzemy kredyty. Dzisiaj pieniądze trzyma się najczęściej w banku, tak jest najprościej, najwygodniej i najbezpieczniej. Większość z nas ma swoje osobiste konta bankowe, na które wpływają pieniądze z wynagrodzeń, emerytur i rent. Starsi ludzie wolą bardziej tradycyjne metody składania swoich oszczędności i wybierają banki klasyczne. W nich zakładają konta, tam zostawiają swoje pieniądze i nie potrzebują bądź nie chcą już żadnych zmian. Ludzie młodzi wolą jednak elektroniczny system bankowy, dlatego wybierają internetowe konta bankowe. Dla nich najważniejszy jest czas i dla nich internet nie ma żadnych tajemnic – banki internetowe również. Ale jak wybrać najlepsze konto internetowe?

Najlepiej angażując ranking kont internetowych Nie oznacza to bynajmniej, że starsi ludzie nie uczestniczą w internetowym życiu i internetowej bankowości i dla nich ranking kont internetowych to czysta abstrakcja. Nic z tych rzeczy starsi ludzie też doskonale znają zalety bankowości elektronicznej i w niej coraz częściej uczestniczą. To między innymi do nich kierowana jest informacja, że teraz przenoszenie rachunków bankowych ma być już o wiele łatwiejsze niż dotychczas. Tak przynajmniej wynika z działań komisji europejskiej, na wniosek której banki przygotowały programy pozwalające klientom na szybkie i łatwe przenoszenie rachunków bankowych. W ślad za inicjatywą komisji europejskiej, również polski związek banków utworzył taki przepis, w myśl którego o wiele łatwiejsze już jest przeniesienie konta bankowego do innego banku. Przynajmniej przepis taki widnieje na papierze.Wystarczy tylko wystąpić z wnioskiem do nowego banku, a ten ma już za nas wszystko załatwić. Wszystkie niezbędne formalności związane z zamknięciem starego rachunku, przelanie pieniędzy na nowy rachunek, przejęcie wszystkich stałych zleceń, a także powiadomienie o nowym rachunku pracodawcę lub zakład ubezpieczeń społecznych. Za przeniesienie rachunku wraz z wszystkimi formalnościami klient nie zapłaci ani grosza. Chyba, że pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności. Będzie to również okazją dla wielu właścicieli kont bankowych na zastanowienie się czy internetowe konta bankowe nie są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne w tradycyjnych bankach.

To dobra wiadomość, bowiem bankom powinno zależeć na klientach, może więc ich oferty staną się bardziej atrakcyjne i konkurencyjne. Banki internetowe, a właściwie internetowe konta bankowe, są o wiele prostsze w obsłudze, a już z pewnością tańsze. Na przykład w Mbanku nie pobiera się żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, poza tym zaoszczędza się mnóstwo czasu. Prowadzenie rachunku, opłaty z tym związanie, przelewy, zlecenia oraz cale to zamieszanie związane z rachunkami, to nie tylko poważny wydatek i strata czasu. Są także inne oferty dlatego najlepiej sprawdzić ranking kont internetowych.