Zbyt poważna sprawa

05 stycznia
09:23 2012

Osoby decydujące się na założenie własnej działalności gospodarczej, a nie mający żadnego w tym doświadczenia, nie bardzo wiedzą w jaki sposób zacząć procedury zakładania własnego biznesu. Otóż najważniejsze są konta bankowe dla firm, ponieważ bez założenia takich kont początkujący przedsiębiorcy nie mają nawet co marzyć o własnym biznesie.

Tymczasem to nic trudnego, prawdopodobnie najprostsza operacja w całym systemie zakładania własnego biznesu. Sytuacja jest podobna jak przy zakładaniu kont tradycyjnych i można to zrobić na dwa sposoby: albo pofatygować się do oddziału jednego z banków i wypełnić odpowiednie dokumenty. Należy jednak wziąć pod uwagę, że najczęściej w bankach są kolejki, a więc trzeba się też liczyć się ze stratą czasu. Albo – jest to o wiele prostszą metoda w tym i o wiele mniej czasochłonna – założenie takich kont przez internet. W tej sytuacji również wypełniamy odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej wybranego banku, wypełniamy go, który natychmiast przesyłany jest drogą elektroniczną do banku. Trzeba jednak pamiętać, że konta bankowe dla firm to zbyt poważna sprawa, aby podejmować w tej sprawie zbyt pochopne decyzje. Dlatego najpierw powinno się sprawdzić co najmniej kilka ofert, dokładnie je przeanalizować, zbadać wszystkie opłaty oraz całkowity koszt prowadzenia przez bank takiego konta i dopiero wówczas podjąć decyzję.

Ewentualna zmiana konta bankowego nie jest tak prosta jak w przypadku kont bankowych klientów indywidualnych. Z prostej zresztą przyczyny, ponieważ każda firma prowadzi szereg transakcji finansowych, współpracuje z kooperantami, wiele osób płaci przedsiębiorcom za towary i usługi. A w razie zamiany wynikną z tego tytułu poważne problemy, miedzy innymi z rozliczeniami, powiadamianiem zainteresowanych osób i firm, rzędu skarbowego, zus itd. To właśnie dlatego konta bankowe dla firm nie powinny być zakładane bezmyślnie. Taką decyzję powinno się dokładnie przemyśleć. Jeżeli tego nie potrafimy, pomoże nam w tym doradca bankowy. Ostatnie rankingi najlepszych kont bankowych wyraźnie wskazują na kredyt bank, który również od jakieś czasu stawia na współpracę z firmami, a także bree bank, który oferuje fachową obsługę w pakietach Nowy Efekt oraz Nowy Efekt Plus. W ramach tych pakietów firma otrzyma nie tylko bezpłatną pomoc specjalnie przydzielonego doradcy finansowego, ale także preferencyjne ceny, dodatkowe subkonta do rachunku bez opłat, dostęp do produktów nie kredytowych, obniżone minimalne kwoty lokat terminowych oraz szereg innych udogodnień.

Wystarczy tylko złożyć wniosek lub zasięgnąć opinii u doradcy finansowego bree banku.