Zestawienie najtańszych pożyczek na 5000 zł

13 listopada
13:07 2014

Oferta kredytów gotówkowych jest nadal bardzo bogata, ale i mocno zróżnicowana. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze kredytu najlepiej dokonać porównania, korzystając na przykład z ostatniego zestawienia najtańszych kredytów na 5000 zł na Comperia.pl.

Kredyty gotówkowe od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że ostatnio banki oraz KNF znacznie złagodziły swoje stanowisko wobec kredytów konsumenckich. Niestety oferty typu kredyty bez BIK już z pewnością nie wrócą do oferty bankowej, a gdyby w jakimś banku się pojawiła, to będzie to tylko oferta czysto marketingowa. Dlaczego? Obecnie banki nie udzielają żadnych kredytów nie sprawdzając historii kredytowej swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Złagodziły natomiast swoje stanowisko w kwestii naliczania zdolności kredytowej. Jest rzeczą oczywistą, że bank nie udzieli żadnego kredytu nie weryfikując dokładnie ubiegającego się o kredyt.

Bardzo ważny jest też właściwy dobór kredytu do potrzeb i możliwości finansowych potencjalnego kredytobiorcy. Często wiele osób nie radzi sobie z tym, inni po prostu idą do pierwszego banku i tam składają wniosek kredytowy. Najlepiej jednak skorzystać z kalkulatora kosztów i rat kredytów gotówkowych, a następnie porównać oferty co najmniej w kilku bankach. Korzystnym rozwiązaniem jest także sprawdzenie ostatniego zestawienia najtańszych kredytów gotówkowych, np w Comperia.pl.

Kredyt gotówkowy Banku Pocztowego jest na pierwszym miejscu najtańszych i najkorzystniejszych kredytów gotówkowych na 5 tys. zł ze spłatą na 3 lata. Miesięczna rata w tym banku wynosi 161, 31 zł. Bank Pocztowy nie pobiera prowizji, a RRSO wynosi tylko 10,50 proc. Na drugim miejscu należy wymienić ofertę kredytu z kontem Eurobanku, gdzie rata miesięczna wyniesie 163,13 zł, a RRSO 11,28 proc. Niestety bank ten pobiera prowizję w wysokości 3,20 proc. Trzecie miejsce na podium kredytów gotówkowych zajmuje kredyt gotówkowy Getin Banku z ratą miesięczną 164,26 zł.

W chwili obecnej są to najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych, zajmujące trzy pierwsze miejsca w zestawieniu Comperia.pl, ale warto tez sprawdzić oferty innych banków takich jak: Deutsche Bank, BZ WBK, ING Bank Śląski czy też Bank Pekao SA.